Çin'de Yolculuk

Çin Halk Cumhuriyeti Aracılık ve Kalite Kontrol Hizmetleri

Çin Turizm Etkinlikleri

1992 yılından itibaren Çin Devlet Turizm Genel Müdürlüğü, yabancı turistlere Çin’in turizm kaynaklarını daha iyi tanıtmak amacıyla ile bir dizi turizm etkinliği, özel seyahat faaliyetleri ve yurtdışı tanıtım kampanyaları düzenledi. 2004 yılı içerisinde ‘‘Sıradan Çinli Yaşamı Seyahati’’ konulu turizm faaliyeti gerçekleştirildi.

5000 yıllık medeniyet, Çinlere çalışkanlık, cesaret, açıklık ve dürüstlük gibi geleneksel erdemler yanında farklı yaşam tarzı, zengin mutfak ve ilginç yöresel adetler kazandırdı. Rengarenk Çin yaşam tarzı, Çin kültürünün önemli bir parçası olmanın yanı sıra, görülmeye değer insani turizm kaynaklarını da oluşturur.

Doğu Asya özelliklerini taşıyan Çin mutfağı, kıyafetler, eğlenceler, bayram kutlamaları, adetler vb, Çin’in erdemlerini ve üstünlüğünü yansıtan unsurlardan bazılarıdır. “Sıradan Çinli yaşamı seyahati” gibi turizm faaliyetleri yabancı turistlerin Çin’in günlük yaşamı hakkında fikir sahibi olmalarını ve Çinlilerin yarattıkları zengin kültürü öğrenmelerini amaçlamıştır. 

Çin Devleti Turizm Genel Müdürlüğünün son yıllarda gerçekleştirdiği turizm etkinlikleri

1992

Dostluk Seyahati Yılı

1999

Ekolojik Ortam Seyahati 

1993

Çin’in Doğal Dağı ve Irmağı Seyahati Yılı

2000

Çin Yüzyılı Seyahati

1994

Antik Kalıntılar Seyahati Yılı

2001

Çin Spor ve Sağlık Seyahati 

1995

Örf ve Adetler Seyahati

2002

Çin Geleneksel Sanat Seyahati

1996

Dinlenme ve Tatil Seyahati

2003

Çin Mutfağı Krallığı Seyahati

1997

Çin Turizm Yılı

2004

Sıradan Çinli Yaşamı Seyahati